SINIFÖĞRETMENİM.COM

Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise Tüm Dersler © 2019 Üyelik GerektirmezMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Beykoz'daki Güzelcehisar İlkokulu'nda öğrencilerin karnelerini dağıttı.

Gazetecilere açıklama yapan Avcı, "Sokağa çıkma yasağının olduğu bölgelerde öğrencilerimiz eğitimlerini tamamlayacak. 180 iş günü eğitim alacaklar. Dönem sonu bu eğitimi tamamlamak için süre uzatılabilir" diye konuştu.

Sömestrde öğrencilerin dinlenmesi gerektiğini vurgulayan Bakan Nabi Avcı, "İkinci dönemde bütün okullarımızda her şeye rağmen çocuklarımız okullarına dönecekler" diye konuştu.

Bakan Avcı, ödevsiz geçecek tatil için velilere seslenerek "Bazı öğrencilerimizin karnelerinde beklenmeyen karneler olabilir. Bu tür notlar, öğrencilerin çalışmasına yönelik verilmiş olabilir. Bu notlardan dolayı karamsarlığa kapılmaya gerek yok. Velilerimizin de bu tür düşük notlar için öğrencilerimizi üzmemeleri kırmamaları, tam tersine onları teşvikle ikinci yarıyıla hazırlamalarını diliyoruz.

"VELİLERİN KARNELERİNİ AÇIKLARIZ"

Bütün velilerimizin geçmiş karneleri arşivimizde var. Çocuklara çok fazla yüklenen veliler olursa o karneleri açıklarız. İşin şakası bir yana eskisi gibi karne dramların yaşanmaması gerektiğini biliyoruz." dedi.