SINIFÖĞRETMENİM.COM

Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise Tüm Dersler © 2020 Üyelik GerektirmezÖzürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen öğrenciler, not ortalamasını karşılaması halinde belge alabilirken, not ortalaması yeterli olmasına rağmen devamsızlık koşulunu karşılamayan öğrenciler belge almaya hak kazanamayacak.

Buna göre dönem sonunda 70,00 puan ile 84,99 puan arasında olanlar teşekkür belgesi 85,00 ve daha yukarı olanlar takdir belgesi alabilecek.

Öğrenciler ve veliler 2019 - 2020 e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemİ’ne başarılı bir giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Not Bilgisi'״ seçeneğine tıkayıp açılan pencerede sınav sonuçlarını öğrenerek ve başarı puanını hesaplayabilir.

 

Not bilgileri arasında öğrencinin yazılı ve sözlü smavlardan aldığı notlar, performans/proje ödevinden aldığı notlar gibi ortalamalar yer almaktadır. Sisteme giriş yapmak için tıklayınız

15 Tatil: 17 Ocak 2020 - 3 Şubat 2020

İkinci Ara Tatil: 06/10 Nisan 2020

Yaz Tatili Başlangıcı: 19 Haziran 2020

Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayımlandığı 2019 - 2020 çalışma takvimine göre ilk ara tatil tarihi belirlendi. Bu sene ilk kez uygulanacak olan ara tatil ne zaman başlayacak sorusuna ilişkin açıklama yapan MEB 9 günlük tatil planı için öğrencileri ve velileri bilgilendirdi.

ARA TATİL NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2019 - 2020 eğitim öğretim dönemi içinde uygulanacak ilk ara tatil 18 Kasım pazartesi günü başlayacak, 22 Kasım cuma günü sona erecek. Tüm öğrenciler dokuz gün tatil yapacak. Ardından 25 Kasım pazartesi günü ders başı olacak. Yeni tatil sistemiyle birlikte öğrenciler yılda 4 kez tatil yapacak.

ARA TATİLDE KARNE OLACAK MI?

Milli Eğitim Bakanlığı yılda 2 kez uygulayacağı Ara Tatilde karne dağıtmayacak. Öğrenciler ve aileler dilerse E Okul Giriş sayfası üzerinden 1.dönem sınav sonuçlarını sorgulayabilecek. MEB resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ara tatilde okulların kapıları doğaya, spora, kültüre ve sanata açılacak. Öğrencilerin, dokuz günlük tatilde hem dinlenmeleri hem öğrenmeleri hem de keyifli vakit geçirmeleri için etkinlik programı hazırlandı.