SINIFÖĞRETMENİM.COM

Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise Tüm Dersler © 2017 Üyelik Gerektirmez


İBİŞ: (Girer, seyircilerle konuşmaya başlar). Merhaba pek sevgili büyüklerim, merhaba hem kıymetli, hem sevgili küçüklerim. Adıma İbiş derler, her işime gülerler. Boyalı tahta aşım, ağlarsam akmaz yaşım, böyle ömür sürerim. Bakmayın hiç boyuma, gülüp geçin huyuma. Kuklalar gitsin suyuma. Okuma-yazma bilmem ama yalancı olmam. Kötü söze de gelmem, neşeyi çok severim. Sıra sıra geldiniz, karşıma oturdunuz. Bir güzel kuruldunuz. Görün neler eylerim. İşte böyle, ben bu evin uşağıydım. Benim beyefendi dedi ki, İbiş çağ değişti, gelişti, dedi. Senin de gelişmen lazım dedi. Bilgisayar öğrenmen lazım dedi. Yabancı dil öğrenmen lazım dedi. Matematik öğrenmen lazım dedi. Sonracığıma, güzel konuşma, doğru dinleme, doğru düşünmeyi öğrenmen lazım dedi. Beni kursa gönderdi. Kurslarda dediklerimi öğrenmezsen artık sana iş yok dedi. Kendine yeni bir iş ara dedi. Kursta hep uyudum. Her rüya gördüm. Rüyamda neler neler gördüm, hepsini size anlatırdım ama, unuttum. Ama size anlatmak istiyorum. Onun için yeniden uyuyup, aynı rüyaları tekrar göreyim. Uyanınca size anlatırım. Şuraya kıvrılıp uyuyayım. (Bir köşede uyumaya başlar.)

BEY:(Girer, çocuklara kendini tanıtır. İbiş’in aslında iyi bir insan olduğunu, fakat hiç okula gitmemiş olduğu için, yanlışlıklara ve karışıklıklara sebep olduğunu anlatır) İbiş, hadi kalk evladım.

Devamı için eki indiriniz.

Attachments:
FileWeb sitemiz zararlı içerik barındırmaz.
Download this file (birinci tablo ibis eskimeyen dostlarimiz-541-.doc)Dosyayı İndirİbiş


Benzer İçerikler:

Yorumlar   

 
+3 #6 h 19-12-2016 20:50
çok komik be ama hiç komik değil
espiri dediğin böyle olur :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :zzz ;-)
Alıntı
 
 
+1 #5 gfgfgh 23-11-2016 18:16
:cry: berbat
Alıntı
 
 
+5 #4 ermen 23-11-2016 14:01
:D :lol: :oops: :cry: :zzz :P :roll: :sigh: :-| :-* çok güzelmiş . ;-) ;-) 8) 8) 8) 8)
Alıntı
 
 
-2 #3 deniz bozkurt 21-11-2016 18:17
:-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x
Alıntı
 
 
0 #2 seher ERCE 19-11-2016 17:24
güzel bir site ama işime yaramadı
Alıntı
 

Çocuk Oyunları

Reklam
Şu anda 669 ziyaretçi çevrimiçi
Reklam