SINIFÖĞRETMENİM.COM

Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise Tüm Dersler © 2018 Üyelik Gerektirmez


Sayın Veli;

……….. Eğitim-Öğretim yılını zorlu bir çalışmayla bitirdik. Çocuğunuzun bu eğitim-öğretim yılında öğrendiği bilgileri unutmaması için yaz tatilinde desteğinizi bekliyorum.

Öncelikle her gün çocuğunuzun en az 3 sayfa sesli okuma yapmasını sağlayınız. Düzenli bir şekilde kitap okumayan öğrenciler 2. sınıfa oldukça yavaş bir okuma hızıyla dönecektir. Bir Türkçe defterine hergün 5 adet cümle yazmasını sağlayınız.Tatil dönüşü bu defteri bana getireceğini söylemeyi unutmayınız.

Ayrıca aldığımız tatil kitabındaki etkinlikleri düzenli bir şekilde yapıp yapmadığını kontrol ediniz. Kontrol etmediğiniz takdirde çocuğunuz, tatil kitabını çok kısa bir sürede bitirecek ya da hiç yapmayacaktır. Her iki durum da çocuğunuza uzun süreli başarı sağlamaz.Kontrol edilen çalışmaların çocuğu daha çok heveslendirdiğini unutmayınız.

Bunun yanı sıra çocuğunuza yaprak testler alıp, öğrendiği bilgileri daha da pekiştirmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca birer,ikişer,üçer,dörder,beşer ritmik sayma ,toplama-çıkarma işlemleri,problemleri yaptırınız .Günde 5 toplama 5 çıkarma işlemi 3 problem çözdürünüz.Bu çalışmalar için bir matematik defteri alınız.Tatil dönüşü bu defteri bana getirmesini sağlayınız.

Herşey çocuklarımızın başarılarını artırmak için bu konuda hassas olacağınıza inanıyorum. Şimdiden teşekkür ediyor, iyi tatiller diliyorum.

Attachments:
FileWeb sitemiz zararlı içerik barındırmaz.Telif hakkı düşündüğünüz içeriği bize bildiriniz.
Download this file (saynveli.zip)indir Benzer İçerikler: