SINIFÖĞRETMENİM.COM

Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise Tüm Dersler © 2018 Üyelik Gerektirmez


Messenger WithYou: Resmi olup olmadığı muamma olan ve Microsoft’un resmi web sitesinden desteklenen Android messenger uygulaması. Uygulama 10 milyon’dan fazla indirilmiş bazı cihazlarda oturum açma sorunu yaşanabiliyor ancak onlarda birkaç denemeden sonra oturum açabiliyorlar. Uygulama gayet başarılı ve Android marketteki pek çok messenger uygulamasından daha iyi diyebiliriz.

MSN Mercury: Android marketin diğer messenger uygulamalarından birisi. Uygulamanın en güzel yanı arkaplana seçtiğiniz resimleri koyabilmemiz ve bu sayede messengerı kişiselleştirebilmemiz.

IM+: Msn Mercury’den çok sonra keşfettiğim sosyal ortam uygulaması..Uygulamanın free versiyonunu çok fazla kullanmadım doğrudan Pro sürümünü kullanmaya başladım ve Pro sürümünü kurduktan sonra Mercury’i tabletten kaldırdım. Uygulamaya Facebook, Twitter, Msn Messenger, Skype, Yahoo, Gtalk, ICQ vb. pek çok sosyal ortamdaki kullanıcı hesaplarınızı ekleyebiliyor ve hepsini aynı anda idare edebiliyorsunuz. ( IM+ Pro para ile satılıyor onada bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.)

Facebook Apk: Android marketin resmi facebook uygulaması. Eğer markete girdiğinizde "uygulama cihazınızla uyumlu değil" uyarısıyla karşılaşırsanız internette facebook.apk araması yaparak uygulamayı bulabilir ve cihazınıza kurabilirsiniz. Yok ben market harici iş yapmam diyenlerdenseniz alternatif facebook uygulamalarını kullanabilirsiniz.. (uygulamayı cihazınıza indiremezseniz sorunun kaynağı Android sürümünüz olabilir, 2.2.1 sürümünde uygulama indirilemezken 2.3.4 sürümünde sorunsuz indirilebiliyor.)

Facebook Messenger: Facebook sosyal paylaşım sitesinin sohbet hizmetinin android uygulamasıdır. Uygulamadan oturum açarak facebook hesabınızdaki arkadaşlarınızla sohbet edebiliyorsunuz.

Twitter Apk: Android marketin resmi twitter uygulaması. Uygulama son sürüme güncellendi ve çok kullanışlı hale geldi. Uygulamayı cihazınıza indiremezseniz yukarıda dediğim gibi googleda twitter.apk araması yapmanız gerekebilir.

Whatsapp Messenger: Wifi veya 3G olan heryerde telefonunuzdan ücretsiz sms ve mms göndermeyi sağlayan uygulama..Uygulamayı tablet bilgisayara kurarsanız çalışmaz ancak telefona kurarsanız ilk yıl bedava ondan sonraki yıllarda yıl başına 2 dolar ödeyerek sms ve mms’leri bedavaya getirebilirsiniz.

KakaoTalk Messenger: Whatsapp messenger’ın dişli rakibi. Whatsapp messengerdan en büyük farkı tamamen ücretsiz olması ve 1 yıl sonra whatsapp gibi 2 dolar ödeme istememesi..Uygulamayı (tüm platformlarda) dünya çapında 30 milyon kişi kullanıyormuş..

Seesmic (Facebook&Twitter): Bu ücretsiz uygulamayı cihazınıza kurarak hem facebook hesaplarınızı hemde twitter hesaplarınızı tek çatıda toplayabiliyorsunuz. Android markette (sağlam) resmi Twitter uygulaması yer almadığı için kullanabileceğiniz en iyi alternatif bu uygulama, ayrıca uygulama sesli bildirimler ile sizin sürekli twitter ve facebook’a bağlı kalmanızı sağlıyor. (İnternetten bulacağınız resmi twitter.apk uygulaması marketten kaldırılmış sorunlu sürümdür bu nedenle güncel sürümü çıkana kadar seesmic kullanmanızı öneririm)

Es File Explorer: Android markette yer alan en iyi dosya yönetim uygulaması. Uygulamada resim görüntülemeye ve video oynatmaya yarayan dahili eklentilerde mevcut. Uygulamayı kullanarak tüm klasörlere erişebiliyor ve kes, kopyala, yapıştır, sil tarzı işlemlerinizi sorunsuz gerçekleştirebiliyorsunuz.

Es Task Manager: Android yüklü cihazınıza kuracağınız pek çok uygulama aktif olarak çalışmaya başlar ve bir süre sonra bu uygulamaların toplu halde çalışması ramlerinizden yemeye cihazınızı yavaşlatmaya başlar, işte bu uygulama arkaplanda çalışan bazı aktif işlemleri pasif hale getirmenizi sağlayarak cihazınızın rahat nefes almasını sağlıyor. (Uygulamayı tablet bilgisayarımda kullandığımda arkaplanda çalışan 10 uygulamanın 7′sini kapatarak aktif kullanılan ram gücünü epey azaltmayı başardım.)

Screenshot: Android yüklü cihazınızın ekranından resim almanızı sağlayan bu uygulama marketten ücretsiz olarak sunuluyor ancak uygulamanın cihazınızda çalışabilmesi için cihazda hafıza kartı kullanıyor olmanız gerekiyor, çünkü alınan görüntü kayıtları hafıza kartında screenshot isimli bir klasöre kayıt ediliyor. (Cihazında Android 2.3.X sürümü olanların uygulamayı kurması gerekmiyor. Geri tuşu basılıyken home tuşuna basarsanız cihaz otomatik ekran görüntüsü alıyor.)

TuneIn Radio: Android marketin en başarılı online radyo uygulaması, bu yazımda detaylıca anlatımını yaptığım uygulama sayesinde (çoklu uygulama desteği olan) Android yüklü cihazınızdan hem istediğiniz radyoyu dinleyebiliyor hemde oyun oynayabiliyor, gazete okuyabiliyor veya twitter, facebook mecralarında gönlünüzce gezinebiliyorsunuz.

Okey Mini: Apple işletim sisteminin gözümden düşmesini sağlayan ücretsiz uygulama Okey mini. Uygulama sayesinde "offline" olarak internete gerek duymadan okey oynayabiliyorsunuz, bu okey uygulaması appstore’daki offline okey’in aksine marketten ücretsiz olarak indirilebiliyor. (Apple Appstore’a bakma fırsatınız olursa appstore’da sadece online okey uygulamasının bedava olduğunu ve bu uygulamadan faydalanabilmek içinde sürekli internete bağlı olmanız gerektiğini görebilirsiniz.)

Youtube: Dünyanın en popüler online video sitesinin resmi uygulaması, uygulama tamamen ücretsiz ve çok başarılı.

Adobe Flash Player 11: Bildiğiniz gibi Android’in Apple ürünlerinde kullanılan işletim sistemine göre en büyük üstünlüğü Flash desteklemesi. Bu sayede web sitelerinde gezerken, oyunlar oynarken hiçbir şekilde flash sorunu yaşamıyorsunuz. İşte bu uygulamada Adobe system tarafından geliştirilen resmi flash uygulaması oluyor ve bu uygulamayı cihazınıza kurarak Android işletim sisteminizi full Flash desteğine kavuşturmuş oluyorsunuz.

Google Translate: Resmi Google uygulaması olan google translate, internete bağlı olduğunuz her an cihazınızdan diller arası çeviri yapmanızı sağlıyor. (Bence Android yüklü cihazların olmazsa olmazlarından biride bu uygulama..)

NTVMSNBC: Android markette yer alan resmi ntvmsnbc Android uygulaması. Tablet bilgisayar kullanıcıları bu bağlantıdakini kurmalılar.

Deprem: Yine bir Türk uygulaması olan Deprem sayesinde son depremleri, nerede ve kaç şiddetinde olduklarını görebiliyorsunuz. Uygulamanın üst kısmında siz internete bağlıyken aktif olan google reklamları çıkıyor ancak bunun haricinde uygulamada sizi rahatsız edecek birşey bulunmuyor.

Dream Tv Android Uygulaması: En iyi müzik videolarını, en yeni müzik, magazin ve sinema haberlerini bulabileceğiniz Türkiye’nin en iyi gençlik ve müzik kanalı artık Android’de.

Kral Tv Android Uygulaması: Kral FM, Kral POP ve Kral TV artık Android’de/Bada’da…Bu uygulama sayesinde sevdiğiniz sanatçıların video kliplerini izleyebilecek, şarkılarını dinleyebileceksiniz.

Power Grup Android Uygulaması: Power FM, PowerTürk Tv, PowerTürk FM ve Power XL tek uygulamada..

Star Tv Android Uygulaması: Android ile Star TV keyfi…Star TV Android uygulaması, izleyicilerine TV kanalını taşınabilir hale getiriyor.

Kanal D Android Uygulaması: Android ile Kanal D keyfi…Kanal D uygulaması, Kanal D izleyicilerine Türkiye’nin en çok izlenen TV kanalını taşınabilir hale getiriyor.

Zaytung Android Uygulaması: Dürüst Tarafsız Ahlaksız Haber…Tüm içerikler zaytung.com sitesinden alınmaktadır.

Doğan Haber Ajansı: Doğan Medya Grubu’na bağlı gazeteler, televizyon kanalları, radyolar, WEB siteleri ile NTV, TRT, FOXTV’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda basın yayın kuruluşuna haber, fotoğraf ve görüntülü haber servisi yapan Doğan Haber Ajansı’nın android uygulaması..

Anadolu Ajansı: Güncel haberleri anlık olarak takip edebileceğiniz ücretsiz ajans uygulaması..Tablet kullanıcıları bu uygulamayı kurmalılar.

Resmi Hotmail Uygulaması: Microsoft tarafından geliştirilmiş resmi hotmail uygulaması. Uygulamayı kullanarak tüm hotmail hesaplarınızı rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz.

CNNTÜRK Android Uygulaması: CNNTÜRK haber sitesinin resmi android uygulaması. CnnTürk.com haberleri androidli cihazınızda..

FourSquare: Yer imleme sitesi foursquare’in resmi android uygulaması. Uygulamayı kullanarak foursquare üzerinden mevcut konumunuzu arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Uygulamayı kullanmak için foursquare üyeliği almalı yada facebook, twitter hesaplarınızdan biriyle uygulamadan oturum açmalısınız.

SKYPE: İnternet üzerinden sevdikleriniz ile telefon görüşmeleri yapmanızı sağlayan skype uygulamasının android sürümü..Uygulamayı kullanan sevdiklerinizle internet olan heryerden ücretsiz sesli görüşmeler yapabilirsiniz.

HaberTürk Android: Resmi HaberTürk uygulaması.

Aporkalypse: Eğlenceli bir oyun. Malumunuz Android markette eğlenceli oyunlar bulmak biraz zor.

Radyo D: Ulusal Radyo kanalı Radyo D’nin resmi uygulaması.

SlowTürk: Ulusal Radyo kanalı SlowTürk’ün resmi uygulaması.

Radyo Moda: Ulusal Radyo kanalı Radyo Moda’nın resmi uygulaması.

AFM Sinemaları: Afm sinemaları resmi ve güvenilir Android uygulaması.Size en yakın sinemaları görebilir, en yeni filmlerden haberdar olup uygulamayı kullanarak bilet alabilirsiniz.

Angry Piggy: Eğlenceli grafikleri ile orta seviye olan ücretsiz bir oyun.

Marble Blast: Eğlenceli zuma tarzı ücretsiz bir oyun. Marble Blast 2′ye deburadan ulaşabilirsiniz.

Paint Pro: Kullanımı kolay ve eğlenceli paint uygulaması.

AdFree: Ücretsiz uygulamalarda çıkan google reklamlarını engelleyen uygulama. Düzgün çalışması için superuser uygulamasını kurmanız gerekiyor, superuser sistem dosyalarına erişim sağlıyor ve bu sayede uygulama reklamları engelliyor.

Penguen: Penguen dergisinden karikatürler bulabileceğiniz bir uygulama.

Crazy Hamster Free: Çılgın farenin yolculuğunda önüne çıkan engelleri aşmasını sağlamanız gerekiyor. (Örneğin ateş için yangın söndürmeyi kullanın, uçurum için köprüyü kullanın.)

Dailymotion: Resmi dailymotion.com uygulaması.

Smart Bowling 3D: Oynaması çok kolay olmasada güzel ve eğlenceli bir bowling oyunu. (Keşke topu atmak için bir buton olsaymış.)

Yapı Kredi Mobil Bankacılık: Yapı ve Kredi Bankası resmi android uygulaması.

İş Cep: İş Bankası resmi android uygulaması.

Garanti Bankası: Garanti Bankası resmi android uygulaması.

Sinemalar: Sinemalar.com resmi android uygulaması.

İzlesene: İzlesene.com resmi android uygulaması. (uygulamanın geliştirmeye ihtiyacı var bazı cihazlarda açılmadan kapanabiliyor.)

Finans Takip: Doviz.com resmi android uygulaması. Ayrıca bu bağlantıdaki uygulamayı da kullanabilirsiniz.

Beyond Ynth Xmas Edition: Paralı satılan oyunun ücretsiz versiyonu. Oyun çok eğlenceli ve grafikler gayet başarılı oynamanızı öneririm. (Paralı versiyonu satın alma imkanınız varsa satın alın satın alamıyorsanız googleda biraz araştırma yapın)

Solitaire: Solitaire fal bakma oyunu Android uygulaması.

Offline Pişti: Kağıt oyunlarından en sevdiğim pişti. Oyunu cihaza karşı oynuyorsunuz, online oynama imkanı yok ama uygulama çok başarılı kesinlikle denemenizi öneririm.

Sahibinden: Sahibinden.com resmi android uygulaması. Uygulama ile sahibinden.com’daki 2 milyonlar ilana ulaşabiliyorsunuz.

Yandex Maps: Rusyada doğan ve kısa süre önce Türkiye’de faaliyete geçen Yandex arama motorunun harita hizmetinin android uygulaması.

Finansbank: Finansbank’ın resmi android uygulaması.

Google Sky Maps: Gökyüzüne dair, yıldızlara dair bilgiler veren Google’un resmi android uygulamalarından birisi.

Mynet Android: Uygulama yeni değil ancak ben yeni fark ettim. Başlıktaki linkten cep versiyonuna ulaşabiliyorsunuz tablet versiyonuna ise bu bağlantıdanulaşabilirsiniz. Diğer Mynet uygulamaları ise burada.

Badoo: Badoo.com sitesinin android uygulaması.

Androidify: Kendi android karakterinizi oluşturabildiğiniz resmi google android uygulaması.

Limango: Limango.com.tr alışveriş sitesinin resmi android uygulaması. Uygulama yeni değil ben geç fark etmiş bulunuyorum.

Random Mahjong: Gerçekten çok keyifli bir oyun ve uygulamada gayet başarılı, bizzat tablette oynuyorum hiçbir sorun yaşamadım.

Cryptica Lite: Full sürümü parayla satılan eğlenceli bir oyun. Paralı sürümüdeburada.

Boom Bugs: Ücretsiz full sürüm ve çok eğlenceli bir oyun. Oyunun grafik kalitesi de pek çok android uygulamasına göre çok iyi.

Tamagotchi Pet: Bir zamanlar çok moda olan tamagotchi sanal hayvanların android için geliştirilmiş versiyonu. Uygulamayı kurduktan sonra papağan dahil birkaç hayvan türünden birini seçiyor ve ona anne, baba oluyorsunuz.

Bird Poop: Grafikleri biraz amatör kalsada eğlenceli bir oyun. Oyunda elektrik direğinde oturan bir kuşu idare ediyoruz ve yoldan geçenlerin üstüne işaret bırakarak puan topluyoruz :))

Unblock İt: Standart bulmaca oyunlardan bir diğeri. Tablet bilgisayarda ekrana ufak gelme gibi bir sorun yaşanmıyor bu nedenle diğer benzerlerinden daha ön plana çıkıyor.

Tav Mobile: Tav havayolları resmi android uygulaması.

Bug Smasher: Tablet bilgisayarda ekrana tam sığmasada kalite olarak iyi bir oyun. Oyunda böcekleri eziyorsunuz ancak bomba ve akreplere dikkat etmeniz gerekiyor yoksa yanarsınız.

Gunstrike: Çok eğlenceli ve başarılı bir oyun kesinlikle bi indirip bakın derim.

Contract Killer: Çok başarılı bir oyun ve tamamen ücretsiz. Eğer Android cihazınızda 500 mb boş alan varsa bu oyunu kesinlikle indirin.

Birzzle: Tablet ekranına tam sığmasada çok sevdiğim eğlenceli bir oyun. Grafik kalitesi mükemmel şimdiye kadar gördüğüm en iyi grafik kalitesine sahip oyunlardan biri desem abartmış olmam. Oyunun mantığı tetris gibi ve gayet güzel bir oyun.

Alert Terrorist FREE: Contract Killer ve gunstrike tarzı silahlı aksiyon oyunu. Bu oyunda diğer ikisi gibi ücretsiz ancak diğer ikisi kadar eğlenceli bir oynanırlığa sahip değil yada bana öyle geldi.

Assaulter: Yine silahlı, bol aksiyonlu bir android oyunu. Oyunun kısıtlı versiyonu ücretsiz, kısıtlamasız versiyonu ise para ile satılıyor. Oyunu oynadığınızda göreceksiniz oyun tam Metal slug tadında oluşturulmuş bence gayet eğlenceli.

Radikal Gazetesi: Radikal gazetesinin resmi Android uygulaması.

Milliyet Gazetesi: Milliyet gazetesinin resmi Android uygulaması.

Vatan Gazetesi: Vatan gazetesinin resmi Android uygulaması.

Hava Durumu: Meteoroloji genel müdürlüğünün resmi Android uygulaması.

Yurtiçi Kargo: Yurtiçi Kargo firmasının resmi Android uygulaması. (Tabletlerde hata veriyor ama ileride düzeltilir sanırım.)

İzmir Eshot Otobüs Saatleri: İzmir büyükşehir belediyesi eshot otobüslerinin saatlerini takip edebileceğiniz uygulama.

Nerede Bu Otobüs?: Yeni bir uygulama değil, Ağustos 2011′de çıkmış ve sadece İstanbul ilinin İETT otobüs verilerini bulabiliyorsunuz.

Vimeo: Vimeo.com online video paylaşım sitesinin resmi Android uygulaması.

Photobucket: Photobucket.com resim paylaşım sitesinin resmi Android uygulaması.

Wacky Duck: Eğlenceli bir oyun. Tablette de sorunsuz oynanıyor ve hoş vakit geçirmenizi sağlayacağına eminim.

Traffic Hour Free: Araba park bulmaca oyunlarından bir diğeri. Tabletlerde tam ekran sorunsuz oynanıyor.

Final Defence: Eğlenceli bir oyun ancak oynaması, kontrolü biraz zor. İnşallah ilerleyen zamanda çıkacak güncellemelerle oynanırlık biraz daha kolaylaştırılır.

Egg Catcher: Yumurta toplama oyunu. Tablette tam ekran olmasada oynanırlığı güzel, eğlenceli bir oyun.

PicsArt Photo Studio: Kullanışlı, kaliteli bir resim düzenleme uygulaması. PicsArt’ın tüm uygulamaları için buraya bakabilirsiniz.

Fluffy Birds FREE: Çok eğlenceli bir oyun. Full sürümü parayla satılıyor ancak FREE sürümüde gayet güzel oynanıyor.

Bouncy Mouse: Angry Birds tarzında eğlenceli bir oyun. Fareyi sürükle bırak yöntemi ile peynirini çalan kediye fırlatıyorsunuz.

Hungry Cat Mahjong: Çok eğlenceli, grafik ve ses açısından da çok başarılı bir eşleme oyunu.

Yemek Sepeti: Yemeksepeti.com sitesinin resmi Android uygulaması.

Ninja Slash FireBall: Kesme oyunlarının en eğlenceli ancak en zorlarından birisi.

Speed Car: Zamanında tetrislerde oynadığımız küplü araba yarış oyununun gelişmiş versiyonu diyebileceğim çok eğlenceli ve hırs yaptıran bir oyun.

Streamzoo: İnstagram uygulamasına çok sıkı bir rakip olan Streamzoo bence İnstagramdan dahada başarılı bir uygulama ve şuan için Android’de yer almayan İnstagramın yerini mükemmel dolduruyor.

Kamil Koç: Kamil Koç seyahat firmasının resmi Android uygulaması.

Bubble Shoot: Eğlenceli ve başarılı bir balon patlatma oyunu.

OneNote Mobile: Microsoftun resmi Not defteri uygulaması.

İCQ: Bir zamanların meşhur sohbet yazılımının resmi Android uygulaması.

Atlas Jet: Atlas Jet Havayollarının resmi Android uygulaması.

Opet Mobil: Opet Petrolcülük a.ş.’nin resmi Android uygulaması.

Petrol Ofisi Mobil: Petrol Ofisi istasyonlarının nerede olduğunu görebileceğiniz bir uygulama.

AveaCep: Avea müşterileri için geliştirilen online işlemler resmi Android uygulaması. Avea’nın diğer uygulamaları.

Turkcell Online İşlemler: Turkcell müşterileri için geliştirilen online işlemler resmi Android uygulaması. Turkcell’in diğer uygulamaları.

Fizy.com: Fizy.com online müzik sitesinin resmi Android uygulaması.

NtvSpor: Ntvspor.net sitesinin resmi Android uygulaması. Tablet kullanıcıları bu bağlantıdaki tablet sürümü kurmalılar.

UStream: Ustream.com resmi Android uygulaması.

Biletix: Biletix’in resmi Android uygulaması.

MyBilet: MyBilet resmi Android uygulaması.

Super Androix: Platform oyunlarını sevenler için mario’nun Android versiyonu diyebileceğimiz eğlenceli bir oyun. Mario’ya göre biraz kolay olsada hoş vakit geçirmek isteyenler için iyi bir seçenek.

Babylon: Belkide pek çoğumuzun bir zamanlar bilgisayarında kullanmış olduğu diller arası çeviri yazılımı artık Android markette. Uygulama resmi ve ücretsizdir.

İddaa: İddaa oyunun resmi Android uygulaması.

AveaLabs Kaza Tespit Tutanağı: AveaLabs ve Anadolu sigortanın birlikte geliştirdiği kaza tespit tutanağı uygulaması.

Kelime Oyunu: Özel bir tv kanalında yayınlanan bilgi yarışmasından ilham alan bir geliştiricinin geliştirdiği resmi olmayan Kelime oyunu uygulaması.

Ziraat Bankası: Ziraat Bankasının resmi Android uygulaması.

TTNET Tavla: Ttnet tarafından geliştirilen tavla oyunu uygulaması. İster cihazınıza karşı ister aynı cihazdan iki kişi birlikte oynayabiliyorsunuz.

İNG Mobil: İNG Bank resmi Android uygulaması.

Blade: Fireball Plus oyununun geliştiricisinden yine aynı tarzda eğlenceli bir kesme biçme oyunu.

Avira Free Android Security: Telefonu kıymetli olanlar için ücretsiz ve yararlı bir Android koruması. Hem cihazınızı zararlılardan koruyor hemde çalınma veya kaybolma durumlarına karşı ekstra güvenlik sağlıyor.

Bubbles2: Yeni keşfettiğim eğlenceli, güzel bir oyun.

Where’s My Water? Free: Daha önce gördüğüm ancak Disney Channel’da reklamını görene kadar merak edip kurmadığım eğlenceli bir oyun. Oyunun full ve paralı versiyonunda ekstra 140 bölüm varmış ama Free yani ücretsiz olanda da gayet güzel eğlenceli bölümler var. Sakın çocuk oyunu sanıp pas geçmeyin belkide oynayınca çok seversiniz.

Aygaz: Aygaz LPG ve Aygaz tüp için geliştirilmiş resmi Android uygulaması. Uygulamadaki haritadan bayileri bulabilir ve ürün siparişi verebilirsiniz.

The Sims FreePlay: Bilgisayar oyunu Sims’in Android versiyonu. Oyun ücretsiz ve neredeyse bilgisayardaki kadar eğlenceli.

Angry Birds Space: Angry Birds serisinin son oyunu. Tüm platformlarda (PC, Mac, İphone, İpad) ücretli olan oyun Android’de ücretsiz olarak sunuluyor.

Biarada.com: Aradığınız ürünlerin en uygun fiyat ile hangi mağazada satıldığını bulmanıza yarayan site biarada.com’un resmi Android uygulaması.

Gravity Project: Türk yapımı eğlenceli ve kaliteli bir kaçış oyunu.

Orada Kimse Var Mı?: Avea tarafından geliştirilen Deprem uygulaması. Uygulama ile ilgili detaylı bilgiyi uygulama sayfasında bulabilirsiniz.

Bursa Şehiriçi Otobüs Saatleri: Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen Android uygulaması. Uygulamanın adından da anlayabileceğiniz gibi şehiriçi otobüs bilgilerini uygulamadan takip edebiliyorsunuz.

Hürriyet Emlak (Kurumsal): Hürriyet Emlak sitesinin resmi ve sadece kurumsal Android uygulaması. Uygulama sadece Hürriyet Emlak sitesinde üyeliği bulunan Emlakçıların işine yarıyor.

Temple Run: Apple kullanıcılarının Android kullanıcılarına hava attığı oyunlardan birisiydi ve artık oda Android markette..

e-Devlet Kapısı: T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının Resmi Android e-Devlet uygulaması.

İNSTAGRAM: Nihayet uzun soluklu bekleyiş sona erdi ve Resmi İnstagram uygulaması Android cihazlar için Google Play’de kullanıma açıldı. Uygulama ile telefonunuzdan çektiğiniz resimleri kolay birkaç dokunuş ile süsleyip instagram.com’daki sayfanızdan takipçilerinize paylaşabiliyorsunuz.

SoundCloud: Daha çok DJ’lerin kullandığı Soundcloud.com’un resmi Android uygulaması.

Bomberman vs Zombies: Oyun konsollarından tanıdığımız bomberman oyununun farklı bir Android sürümü. Oyunun HD kalitede olanını bu bağlantıdanindirebilirsiniz. Ayrıca oyunun free versiyonu haricinde para ile satılan versiyonlarıda bulunuyor.

Android Booster Free: Android cihazınızı hızlandıran ve pil performansını arttıran bir uygulama. Uygulamayı denemediğim için işini iyi yapıyor mu bilmiyorum ancak yorumlara bakarsanız uygulama başarılı.

TeamViewer: Bilgisayardan bilgisayara yardım amaçlı kullanılan ücretsiz yazılımın resmi Android sürümü.

Draw Something Free: Biraz ingilizce bilgisi gerektiren kelime oyunu. Oyunda karşınıza çıkan kelimeyi çizerek arkadaşınıza anlatmaya çalışıyorsunuz.

Süper Mario: Nihayet Android için gerçek bir Mario oyunu geldi ancak oyun yeni olduğundan biraz geliştirilmesi gerekiyor ve zorluk seviyesi biraz yüksek tutulmuş bu nedenle oynarken bolca sinirlenebilirsiniz. Android sürümünü geliştiren bir japon ve oyunun giriş ekranında japonca karakterler var bu nedenle oyunu oynamak için sol üstteki karakterlere dokunmanız gerekiyor. (Oyunda 3 bölüm var inşallah ileride yeni bölümler eklenir.)

Chip Online: CHIP Online mobil uygulaması hem Android telefonlar hem de Android tabletler için hazır!Türkiye’nin en iyi teknoloji portalı CHIP Online artık Android platformunda da yanınızda. Uygulamanın telefon sürümünü başlık linkinden tablet sürümünü ise bu linkten inceleyebilir, indirebilirsiniz.

Strike Knight: Bowling tarzı bir oyun ve aynı cihazdan 2 kişi ilede oynanıyor olması çok güzel. Oyunun grafikleride gayet başarılı.

Snow Bros (Paralı): Eski tetris oyunlarının vazgeçilmezlerinden biri Snow Bros şimdi Android cihazlarında. Oyun para ile satılıyor ücretsiz sürümü yok eğer paralı uygulama alamıyorsanız Google’dan biraz araştırma yaparak apk dosyasına ulaşabilir ve oyunu cihazınızda oynamaya başlayabilirsiniz.

Chezia: Gears Of Fur: Çok çok eğlenceli ve grafikleride başarılı bir oyun ancak oyunun sadece 6 bölümünü ücretsiz oynayabiliyorsunuz daha fazlasını oynamak isterseniz satın almanız gerekiyor.

Leps World: Daha önce paylaştığımı sandığım ama yazıya göz atınca fark etmediğimi gördüğüm çok eğlenceli bir mario kopyası.

Zombie Runner: Eğlenceli bir o kadarda sinir bozucu kaçış oyunlardan bir yenisi daha. Önümüze çıkan engellerden zıplayarak kurtulmaya çalışıyor bölümleri atlıyoruz.

Super Tux: Her ne kadar grafikleri kötü olsada mario tarzı oynamaya değer bir oyun.

Screen Capture Shortcut Free: Root gerektirmeyen ekran görüntüsü yakalama uygulaması. Android sürümü eski olan cihazlarda bulunmayan ekran görüntüsü yakalama özelliğini bu uygulama ile cihazı root etmeden elde edebilirsiniz.

Chicks and Turtles LITE: Grafikleri ve yaratıcılığı ile sıkılmadan oynayacağınız bir oyun. Oyunun demo sürümünde sayı kısıtlaması var full sürümü ise para ile satılıyor.

TombSlider: Eğlenceli ve tabletlerde de sorunsuz çalışan bir zeka oyunu.

Highway Drive: Eğlenceli bir araba oyunu.

Turbo Sprint: Bir başka araba oyunu daha.

Babylonian Twins Platformer: Android market git gide güzelleşmeye başladı işte yeni bir oyun daha ve çok eğlenceli. Oyunda ücretsiz oynayabileceğiniz 19 bölüm var. Eğer oyunu sever ve daha fazla bölüm oynamak isterseniz ya para ile bölüm satın almalı yada earn free coins bağlantısındaki ücretsiz oyunları indirerek coins diye geçen bozuk paraları toplamalı ve yeni serüvenlere sahip olmalısınız. Örneğin oyunu deneme amaçlı kurduğum ve oynadığımda 2700 coins’im vardı earn free coins bağlantısından indirdiğim bir oyunla coins toplamım 4796 oldu ancak ilk serüvene sahip olmam için 8500 coins’e sahip olmam gerekiyor. Biraz kurcalarsanız eminim sistemi anlar ve bu güzel oyunun tadını çıkarırsınız.

Hello Kitty Seasons: Bir üstte paylaştığım oyundan coins kazanmak için tablete yüklediğim çok şeker bir oyun. Tabiki bu oyunu küçük kız kardeşlerimiz veya bayan arkadaşlarımız için tavsiye ediyorum ama isteyen herkes oynayabilir tabiki. Oyunda kuaför salonuna gelenlerin bakımlarını yapıyor para kazanıyor ve paralarla yeni çalışanlar, yeni salon eşyaları alıyorsunuz vs.

Tower Bloxx: My City: Şehir yaratma oyunu. Oyun nasıl oynandığını anladığınızda çok eğlenceli denemenizi öneririm ama bağımlılık yapabilir.

California Gold Rush: Markete eklenme tarihi baya eski ve benimde eskiden Nokia 6230i telefonumda farklı sürümünü oynadığım bir oyun. Oyunda yer altında altın ve diğer mücevherleri toplamamız gerekiyor tabi işler göründüğü kadar kolay değil. (Tablet bilgisayarlarda oyun ekrana ufak geliyor yani sadece telefonlar için yapılmış.)

Zombie Lane: Zombiler etrafınızı sarmış kendinizi ve ailenizi kurtarmanız gerekiyor ve oyunu oynadıkça zombiler ile elinizdeki silahlar artıyor yani git gide artan heyecan ve eğlence sizi bekliyor.

İBB Beyaz Masa: İstanbul büyükşehir belediyesi resmi şikayet ve istek uygulaması. Bu uygulama sayesinde android cihazınız üzerinden belediyenize (sadece istanbul) şikayet ve isteklerinizi iletebiliyorsunuz.

Digiturk Play: Digitürk’te yayınlanan maçları izleyebilmek için hazırlanmış resmi Digitürk Android uygulaması. (Maçları izleyebilmek için digiturkplay.com.tr’den paket yada maç satın almış olmanız gerekiyor.)

En Yakın ATM: Bankalararası kart merkezinin resmi Android uygulaması. Uygulamayı kullanarak size en yakın ATM’leri harita üzerinden görebiliyorsunuz.

Alkışlarla Yaşıyorum: Nokta.com medya a.ş.’ye ait Alkislarlayasiyorum.com sitesinin resmi Android uygulaması.

Turkcell TV Plus: Turkcell Tv Plus hizmetinin resmi Android uygulaması.

Hambo: Miniclip.com’dan yepyeni bir oyun. Oyunda Angry Birds mantığı var zevkler renkler değişir ben henüz oynamadım ama belki aranızda oynayıp sevenler çıkabilir.

Global Menkul Mobil: Global menkul değerler müşterileri ve piyasa takipçileri için geliştirilmiş ücretsiz resmi Android uygulaması.

Google Drive: Daha yeni hizmete açılan Google Bulut hizmeti Google Drive’ın resmi Android uygulaması. Hizmete drive.google.com adresi üzerinden ulaşabilir ve ücretsiz sunulan 5 GB alanınızı kullanmaya başlayabilirsiniz eğer zaten bir hesabınız varsa Android cihazınızdan da bu uygulama sayesinde hizmetten faydalanabilirsiniz.

PTT Mobil: Ptt genel müdürlüğünün Resmi Android uygulaması.

Yazımda sürekli yeni, güvenilir, denenmiş uygulamaları paylaşmaya çalışıyorum ancak siz isterseniz benim paylaştıklarım dışında kalan uygulamalara Google Play üzerinden ulaşabilir ve beğendiğiniz uygulamaları doğrudan cihazınıza kurabilirsiniz. Ayrıca eğer bir Android kullanıcısı veya geliştiriciyseniz ve tavsiye uygulamalar yada geliştirdiğiniz uygulamaları paylaşmak istiyorsanız uygulamanın adını, Google Play bağlantısını ve uygulamanın ne işe yaradığını yorum olarak gönderebilirsiniz.kaynak:lordiz.com
Benzer İçerikler:

Yorumlar   

 
0 #1 Mr Joshua Emanuel 29-06-2016 10:03
evet e-posta yoluyla irtibata geçiniz eğer bu salah için acil kredi ihtiyacım var: , düşük oranda% 2 de kredi sunmak
Alıntı
 
Şu anda 320 ziyaretçi çevrimiçi